
Therapeuticum Aquamarijn 2e verdieping
WanneerDinsdag 8 april, Dinsdag 15 april, Dinsdag 22 april, Dinsdag 29 april, Dinsdag 6 mei, Dinsdag 13 mei 6 dinsdagochtenden vanaf 8 april 2025, 10.00 – 12.00 u.
ContactWat is positieve gezondheid?
Gezondheid is breder dan de afwezigheid van ziekte en klachten. Elementen als veerkracht, zingeving en zelfmanagement krijgen steeds meer aandacht.
Wij zijn niet onze aandoening. Toch focussen we daar doorgaans wel op. Alle aandacht gaat uit naar de klachten en gezondheidsproblemen, en hoe we die kunnen oplossen.
Positieve Gezondheid kiest een andere invalshoek. Het accent ligt niet op ziekte. Maar op de mens zelf, op onze veerkracht en op wat ons leven betekenisvol maakt.
Machteld Huber van het Instituut voor Positieve Gezondheid ontwikkelde een spinnenwebmodel, waarmee iedereen zelf zijn gezondheid in brede zin in kaart kan brengen.
In de cursus lopen we alle zes de levensgebieden langs, van verleden, tot nu, en tot de wensen voor de toekomst.
Elke bijeenkomst wordt er gewerkt aan één van de zes levensgebieden en na zes bijeenkomsten ben je rond en heb je een plan.
We zullen elk thema onderzoeken met behulp van drie vragen en schrijf- of tekenoefeningen:
- hoe speelde deze factor een rol in mijn verleden en wat betekent dit eigenlijk voor me?
- hoe waardeer ik dit gebied in mijn leven op dit moment?
- waar en hoe zoek ik eventueel verandering of verbetering, of ben ik tevreden?
Dit groepswerk wordt zorgvuldig begeleid, waarbij een maximum aan luisteren en een minimum aan reageren op elkaar onze spelregel zal zijn.
Start van de cursus dinsdag 1 april 2025
Therapeuticum Aquamarijn 2e verdieping
Tijd: 10.00 – 12.00 u.
Kosten: 150 euro
Begeleiding: Anne Veenstra, geestelijk verzorger en biografisch coach
Groep: minimaal 6 en maximaal 8 deelnemers
Aanmelden en info: anneveenstra@therapeuticumaquamarijn.nl